top of page
IMG_1176_edited.jpg

O mnie

Patrycja Mnich (dawniej Nowak). Piszę. Jako scenarzystka od lat współpracuję z telewizją, piszę także scenariusze do filmów fabularnych, sztuki teatralne, eseje i prozę. Jestem finalistką Konkursu Scenariuszowego Script Pro 2018 (dawniej Hartley-Merrill). Studiowałam na Uniwersytecie Jagiellońskim, skończyłam dziennikarstwo i studia porównawcze cywilizacji. Jestem członkinią Gildii Scenarzystów Polskich, członkiem zwyczajnym ZAiKS oraz członkinią Unii Literackiej.

Dorastałam w ciekawych czasach, na przełomie PRL-u i budzącego się kapitalizmu, co z pewnością wpłynęło na to, kim jestem.

Od kiedy stałam się pełnoletnia, zarabiam pisząc. Zaczynałam jako dziennikarka, jeszcze na studiach prowadziłam nieistniejącą już krakowską redakcję miejskiego magazynu „Aktivist“. Pisałam do pism kulturalnych i kobiecych. Redagowałam książki. Szybko jednak zaczęłam pisać historie zmyślone i robię to do dzisiaj. Piszę dla dorosłych i dla dzieci. Pisanie to mój zawód, moja pasja i arcyprzygoda. Podobnie jak Zadie Smith, uważam pomysł robienia ludzi ze zdań podrzędnie złożonych za niesamowity.

Copyright by Patrycja Mnich©2020

bottom of page